Bombka choinkowa klasyka świątecznej dekoracji

Jedną z najpopularniejszych ozdób choinkowych jest dziś bombka, zwana przez niektórych bańką. Dziś trudno sobie wyobrazić dekoracje świąteczne bez szklanych bombek zawieszonych na choince lub występujących w stroiku świątecznym. DesignByWomen

Choć jest to ozdoba dosyć młoda, datowana na 1847 rok, kiedy po raz pierwszy wykonał je Hans Greiner
z Niemiec, szybko zdobyła popularność. Zresztą fabryka w Lausch istnieje do dziś i produkuje ręcznie dmuchane bombki eksportując je na cały świat.

Do Polski bombki dotarły w XIX wieku i były wykonane ze szkła dmuchanego przypominając swym kształtem orzechy, owoce lub cukierki. Produkcja bombek stała się na tyle opłacalna, że wzornictwo wzbogacono o kształty codziennego użytku.

Dziś kształtów, form i kolorów bombek jest całe mnóstwo, także pomysłów i inspiracji do ich wykorzystania w aranżacjach świątecznych niezliczone ilości. Niekoniecznie trzeba je wieszać na choince by zyskać szybki, a efektowny wygląd np.  ułożone pod szklanym kloszem lub na podwójnej paterze będą ciekawą dekoracją. DesignByWomenBombki ułożone na tacy, czy też zawieszone na krześle, dołączone do prezentu albo zawieszone w postaci girlandy lub wianka na oknie lub drzwiach na pewno wprowadzą do naszego domu świąteczną atmosferę – czego Wam wszystkim życzę!

Anna

DesignByWomen

zdjęcia: DesignByWomen, pinterest

Dodaj komentarz