Proste tricki jak uzyskać ładny i zadbany taras lub balkon

Patrząc na takie obrazki często słyszymy lub uparcie krąży nam w głowie natrętna myśl – „To wszystko tak pięknie wygląda tylko na zdjęciach…”

Czy to prawda? Czy rzeczywiście niemożliwe jest  utrzymanie pięknego  tarasu albo werandy jak z obrazka. Na przykład takiej werandy jak ta?

 

greenphotostock.com

 

Odpowiedź brzmi  MOŻLIWE,  ale…… No właśnie! Zawsze jest jakieś „ale”.

W utrzymanie ładnego tarasu trzeba włożyć trochę pracy. No nie ma zmiłuj! Nic nie przychodzi samo. Na szczęście jest drugie „ale”.  Aby stworzyć ładny balkon czy taras można użyć kilka prostych tricków. Jest sporo  „sztuczek”, które bardzo urozmaicą nam taras i balkon i wcale nie wymagają wiele zachodu i pracy.

greenstock.com

Oczywiście podstawą na tarasie, balkonie czy werandzie są rośliny.

Kolorowe kwiaty, kwitnące krzewinki i szczepione małe drzewka i krzewy w pięknych donicach są bazą aranżacji. Często przysparzają nam też mnóstwa pracy. Dlatego IDEALNYM rozwiązaniem jest pomieszanie kwiatów żywych i sztucznych. I oczywiście nie mówimy tu o paskudnych sztucznych”babcinych”  różach i gerberach, które czasami można spotkać na targowiskach lub… no cóż … w wieńcach nagrobnych. Mówimy tu o misternie (co do najmniejszych szczegółów) odtworzonych roślinach i kwiatach.

Najpiękniejsze naszym zdaniem to sztuczne kwiaty duńskiego producenta Lene Bjerre Design.  Znacie to uczucie, gdy  musicie czegoś dotknąć, żeby sprawdzić czy jest prawdziwe? Tak. Te rośliny trzeba dotknąć, żeby się przekonać…

Wyglądają po prostu obłędnie. Zdobią i wytwarzają miły klimat na każdym, czy to północnym, czy południowym balkonie. Nie przeszkadza im słońce lub jego brak, suche powietrze, deszcze, przymrozki, przeciągi etc. Nie potrzebują nawożenia, przycinania ani innych zabiegów, których wymagają żywe kwiaty. No i nie trzeba ich podlewać ;-)

Orchidea – sztuczny kwiat Lene Bjerre

Czy uwierzysz, że w tych aranżacjach zostały użyte właśnie sztuczne kwiaty i rośliny?

Sukulent -sztuczny kwiat Lene Bjerre Design

Oczywiście zachęcamy do posiadania i pielęgnowania żywych kwiatów na tarasie. Ale zgodzicie się z tym, że co innego troszczyć się i kilka roślin, a co innego biegać z konewką pół popołudnia i podlewać kilkanaście roślinek?

Zatem biorąc pod uwagę, że fajny klimat robi mnogość roślin warto więc pomieszać rośliny sztuczne i żywe i dzięki temu mieć trochę więcej czasu na miłe spędzanie czasu na tarasie, a nie tylko prace ogrodnicze i pielęgnowanie kwiatów….

Wiszący sztuczny kwiat Lene Bjerre
Wiszący sztuczny kwiat Lene Bjerre
Sztuczne zioła Lene Bjerre

 

Wisząca osłonka na kwiaty Lene Bjerre

 

Bukszpan na pniu Lene Bjerre

 

Bogaty asortyment sztucznych roślin znajdziesz w katalogu producenta Lene Bjerre, który jest dostępny na stronie sklepu Designbywomen.pl

 

Kolejne tarasowo-balkonowe tricki już wkrótce. Do usłyszenia :)

Dodaj komentarz