26 maja świętujmy Dzień Matki

Mama – najbardziej magiczne słowo, które wzbudza miłość, wzruszenie, szacunek….to jedno z pierwszych słów wypowiadane przez dziecko….

Dzień Matki to święto z długą historią, sięgającą czasów starożytnych. Początki tego święta sięgają starożytnej Grecji, kiedy to składano hołd bogini Rei, żonie Kronosa, matce wszechświata oraz wszystkich bóstw.

Współczesny Dzień Matki nosi w sobie wiele pozostałości po starożytnych czasach.

 

Szczególne miejsce zajmuje  Dzień Matki w Polsce, co wiąże się z szeroko obchodzonym kultem maryjnym. Czasy rozbioru, fala pozytywizmu wykształciła dodatkowo w rodakach  Kult Matki-Polki,  bowiem to na ich  barkach  spoczęło utrzymanie  rodziny oraz wychowanie dzieci w duchu patriotyzmu. Pomimo dużego szacunku, jakim cieszą się matki w naszym kraju, samo święto ustanowiono jednak d późno w porównaniu do innych europejskich krajów. Po raz pierwszy w Polsce Dzień Matki  świętowany był w 1914 roku w Krakowie i od tego czasu na stałe wszedł do naszych kalendarzy.

Mama jest dla nas wyjątkową osobą, dzięki której doświadczamy wszystkich uroków życia, nasz wzór i przyjaciółka w jednej osobie. Mam nadzieję, że wszystkie Mamy będą czuły się szanowane i doceniane nie tylko w tym szczególnym dniu.

Dlatego sklep DesignByWomen.pl poleca kilka drobiazgów, dostępnych na każdą kieszeń, które z pewnością przypadną każdej mamie do gustu, jak na przykład śliczną paterę Cremosa czy też urocze i niezwykle praktyczne  miseczki z serduszkiem  oraz jako dodatek do każdego innego prezentu zawieszkę z ptaszkiem w kształcie serduszka.

 

Niezależnie od tego, w jaki sposób będziecie chcieli uczynić ten dzień wyjątkowym, nie zapomnijcie szepnąć Waszym Mamom najważniejszych dwóch słów, które zazwyczaj w kołowrotku codzienności,  gdzieś nam wszystkim umykają.

pozdrawiam

Anna

 

 

 

 

zdjęcia:  DesignByWomen, 4inspireddesign

 

Dodaj komentarz