Szaleństwa karnawału

Karnawał w pełni, czas zabaw, imprez, bali. Najwyższy czas zaszaleć. Bawić możemy się jeszcze przez około 3 tygodnie. Ostatnia sobota karnawału wypada w tym roku już 9 lutego.DesignByWomenJa z sentymentem wspominam bale karnawałowe z czasów dzieciństwa, organizowane w przedszkolu, a później w szkole…eh słodki czas beztroski. Bale maskowe, DesignByWomenprzebierańców z wieloma konkursami, smakołykami, były wspaniałym przeżyciem, do których teraz wracam na zdjęciach.

Ale teraz też nie mam powodów do narzekania, bowiem czas karnawału służy zabawie i dobremu jedzeniu, a propozycji na wieczór w rytmie gorącej samby – na szczęście nie brakuje.

Karnawałowa zabawa powinna być radosna i huczna. Warto jednak zadbać też o to, żeby była smaczna. W zależności od charakteru imprezy możemy poczęstować  gości lekkimi przystawkami na zimno lub pożywnymi smakołykami na gorąco.   Warto też wcześniej przygotować  piękną oprawę stołu.  Napoje i drinki podać we francuskim szkle La Rochere, a przystawki na stylowej szklanej tacy na nóżkach, obok położyć  serwetki „koronkowe” – biało- srebrne. Ważne by wszystko było smacznie skomponowane, proste i szybkie – w końcu chcemy się dobrze bawić, a nie spędzać wieczór w kuchni. DesignByWomenDeska serów, kruche mini-babeczki, koreczki, dipy, szaszłyki – w końcu żadna impreza  nie może odbyć się bez stołu pełnego pysznych przekąsek, które skuszą  nie tylko smakiem, ale również zmyślnym wyglądem. Do tego owoce, napoje i dużo wesołej zabawy!

Szaleństwa w tym karnawale!

Anna

DesignByWomen

DesignByWomenDesignByWomen

zdjęcia: DesignByWomen, www.pinterest.com

Dodaj komentarz