Styl Prowansalski

DesignByWomen Styl prowansalski zawiera w sobie wszystko to, co jest mi bliskie: niewymuszoną elegancję, naturalność i bezpretensjonalność.
To styl z historią pozwalającą dopisywać jej dalszy ciąg. To lekkość połączona z wyrafinowaniem o zapachu lawendy.

Styl prowansalski przypomina w wielu miejscach styl rustykalny, bowiem zawiera w sobie domowe ciepło i sielski klimat. Jednak to, co odróżnia oba style, to mniejsze wykorzystanie drewna, a większe kamienia i ceramiki.

Jeśli już mamy wykorzystane drewno, to zazwyczaj w  kuchennych kredensach, stołach z wygiętymi i rzeźbionymi nogami, krzesłach ze zdobieniami.Wszystkie drewniane elementy są naturalnych kolorach lub  malowane w jasnych barwach. DesignByWomenW stylu prowansalskim ważną rolę odgrywają  ciepłe pastele, wszelkie odcienie żółci, ecru, delikatne pomarańcze, róże i fiolety, błękity, a także oliwkowa zieleń.  Rozbielona szarość i zielenie dają charakteru i uszlachetniają wnętrza. Pastele rządzą też na tkaninach obiciowych oraz elementach dekoracyjnych z motywem lawendy, który występuje na przedmiotach codziennego użytku.

W stylu prowansalskim możemy też często znaleźć bardziej eleganckie dodatki, takie jak dekoracyjne żyrandole i świeczniki, porcelanowe naczynia (dzbanki, patery, talerze), parawany,  duże, stojące lustra w rzeźbionych ramach, a także przedmioty wykonane z naturalnych surowców, jak wiklinowe kosze.  Styl prowansalski to swobodna elegancja z kroplą patyny urozmaicona prowansalską prowincją kwitnącej lawendy. 

Anna

DesignByWomenDesignByWomenDesignByWomenDesignByWomenDesignByWomenDesignByWomenzdjęcia:decordeprovence.blogspot.com, facebook.com/shabbychicMaria

Dodaj komentarz